zadzwoń: 33 854 50 45

napisz: kosta@kosta.pl

UE

O firmie

Trochę historii

Firma KOSTA istnieje od 1990 roku. Ten ponad 20 letni okres działalności pozwolił nam zdobyć wiedzę i doświadczenie, które przekładamy na praktyczne działania dla zapewnienia Państwu najlepszej obsługi. Strategia firmy opiera się na stałej współpracy z klientami poprzez zapewnienie wysokiej jakości serwisu, stabilnych zasad współpracy i dobrej dostępności towarów.

Partnerstwo Kosta

Jesteśmy bezpośrednim partnerem handlowym wiodących producentów i importerów oferowanych wyrobów. Firma nasza prowadzi sprzedaż wyrobów czołowych producentów krajowych i zagranicznych. Jesteśmy akcjonariuszem Konsorcjum Handlowego STOFARB zrzeszającego największych dystrybutorów farb i artykułów wykończeniowych w Polsce. Jesteśmy również akcjonariuszem Grupy Polskie Składy Budowlane.

Oferta Kosta

Proponujemy naszym klientom farby, lakiery, kleje, tynki, systemy dociepleń, wykładziny, dywany, panele, tapety, akcesoria, narzędzia, materiały budowlane i wykończeniowe itp. słowem prawie wszystko, co pozwoli Waszym budynkom i wnętrzom nadać niepowtarzalny wygląd. Pragniemy, by korzystając z naszych wyrobów mogli Państwo pracować, uczyć się i odpoczywać w pomieszczeniach zdrowych, przytulnych i pięknych.

Doświadczenie i zaufanie

Wszystkim klientom oferujemy promocje produktów organizowane przez producentów. W przypadku stałej współpracy negocjujemy ceny sprzedaży, rabaty, udzielamy kredytów kupieckich. Firma nasza stara się dbać o rynkową konkurencyjność oferowanych towarów, a tym samym zyski naszych partnerów. Jesteśmy wielokrotnym laureatem nagrody dla najbardziej dynamicznych firm Gazele Biznesu. Zdobyliśmy wyróżnienie Czysty Biznes i Zielone Biuro za proekologiczne działania. Zatrudniamy prawie 100 pracowników. Naszą kadrę stanowią kompetentni pracownicy z wieloletnim stażem w firmie. Firma KOSTA posiada 15 placówek na terenie województw: opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego.

Kalendarium

1990

Rok założenia firmy w Ustroniu.

1992

Otwarcie placówek w Dobrodzieniu i Opolu.

1993

Powstanie nowego oddziału w Świdnicy.

1994

Otwarcie sklepu w Wiśle, mieście Adama Małysza.

2005

Kosta wzbogaca się o kolejny sklep w Jędrzejowie.

2007 / 2008

Inwestycje w dwa nowe obiekty w Opolu i Dobrodzieniu.

2010

20-lecie Kosty - otwarcie nowych oddziałów w Knurowie i Pszczynie.

2014

Stworzenie Opolskiego Budowlanego Centrum Biznesu w Opolu oraz budowa nowej hali w Opolu.

2017

Przyjęcie firmy KOSTA do Grupy Polskie Składy Budowlane.

2018

Otwarcie placówki PSB PROFI w Opolu.

Co sprawia, że z oferty Kosty korzysta chętnie tak wielu klientów?

Z pewnością spory wpływ ma na to: miła i kompetentna obsługa (firma zatrudnia ponad 70 pracowników), stabilne zasady współpracy oraz ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie. Jedno z haseł reklamowych firmy brzmi: „O kolorach wiemy wszystko” i wydaje się, że to prawda, co łatwo stwierdzić po ilości klientów, którzy w ciągu tych ponad 25 lat zaufali Koście. Nie bez znaczenia jest też fakt, że duża część jej kadry to pracownicy z wieloletnim stażem.

Nagrody

O klasie firmy świadczą także nagrody - a tych Kosta zdobyła wiele. nagrody dla najbardziej dynamicznych firm „Gazele Biznesu”, wyróżnienie „Czysty Biznes” i „Zielone Biuro” za proekologiczne działania oraz coroczne wyróżnienia dla najlepszych dystrybutorów od producentów robią wrażenie.