zadzwoń: 33 854 50 45

napisz: kosta@kosta.pl

UE

Porady eksperta

Impregnacja drewna w ogrodzie

Dodano: 7 października 2015

Ostatnie ciepłe dni, to w zasadzie również ostatni moment na to, aby zadbać o drewniane elementy małej architektury.

Prace związane z impregnacją powierzchni drewnianych powinno się przeprowadzać w ciepłe dni, gdy temperatura oscyluje między 15 – 25°C i, gdy jest sucho. Duża wilgotność powietrza i niska temperatura wydłużają czas schnięcia preparatów.

impregnacja drewna

Powierzchnie przed malowaniem należy zeszlifować, a pęknięcia, ubytki i szpary wypełnić szpachlówką. Nie szlifuje się drewna po nałożeniu impregnatu, tak jak nie szlifuje się ścian po nałożeniu farby. Drewno, które chcemy impregnować, musi być suche i odpylone. Impregnując wilgotne powierzchnie zmniejszamy skuteczność działania impregnatu, który nie wnika zbyt głęboko w strukturę drewna. Kolejny zabieg, jaki musimy wykonać przed impregnacją, to odtłuszczenie drewna rozcieńczalnikiem. W przypadku impregnatu wodnego będzie to woda z dodatkiem detergentu, a w przypadku impregnatu rozpuszczalnikowego stosuje się rozcieńczalnik ftalowy. Impregnaty, zamiennie nazywane bazą gruntującą mają przede wszystkim właściwości biochronne i biobójcze. Impregnat wodny charakteryzuje się szybkim czasem schnięcia, jednak do stosowania na zewnątrz skuteczniejsze mogą okazać się impregnaty rozpuszczalnikowe. Chronią przed wilgocią, grzybem i owadami.

W przypadku impregnatów polecamy stosowanie tamponu, gąbki czy szmatki. Chodzi o to, by produkt wcierać w drewno.

drewno

Impregnaty nie wpływają na estetykę drewna. Od tego są preparaty ochronno-dekoracyjne czyli lakier, lakierobejca, olej, emalia do drewna czy lazura. Nadają one elewacji drewnianej kolor, a pigmenty w nich zawarte chronią drewno przez promieniowaniem UV. Każdy z w/w preparatów charakteryzuje się innymi właściwościami. Lakier tworzy powłokę ochronną przed uszkodzeniami mechanicznymi, olej z kolei podkreśla fakturę drewna. Co wybierzemy, w dużej mierze zależy od rodzaju drewna, z jakiego zrobiony jest dany element.

Jak nakładać? Polecamy stosowanie metody tradycyjnej, czyli nakładanie pędzlem. Dlaczego nie, tak modna metoda natryskowa? Z prostego powodu, podczas malowania pędzlem preparat dociera bezpośrednio do drewna, a nie jest rozpylany w powietrzu.

Przed zastosowaniem każdego produktu trzeba dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta, co będzie gwarancją tego, że praca jaką wykonaliśmy nie poszła na marne.

Autor: portal: obud.pl – zobacz wizytówkę firmy

Her students have also compared economic stability in egypt with that in the united states by comparing unemployment rates in both do my homework for me at https://domyhomework.guru nations.